+90 212 234 80 20 +90 543 234 80 20

Sosyal Medyada Biz}

Şeffaf Plaklar ile Tedavi

Şeffaf Plaklar ile Tedavi

Günümüzde artarak devam eden estetik kaygı ortodontik uygulamalarda da estetiğin artmasını sağlamıştır. Nasıl ki braketler (teller) dişlere kuvvet uyguluyor, dişleri hareket ettiriyor ve dişler düzelebiliyorsa; şeffaf plaklar da aynı şekilde dişlere uyguladıkları kuvvet ile dişlerin hareket etmesini ve düzelmesini sağlamaktadır.

Essix® markası ile üretilen şeffaf plaklar ortodontik tedavide uzun yıllardır sıklıkla kullanılmaktadır. Ortodontik tedavi sonunda düzeltilmiş olan dişlerin bir süreliğine korunmasını sağlamak veya bu süreçte meydana gelen ufak nükslerin düzeltilmesi bu plakların kullanım alanını oluşturmaktadır.

Şeffaf plaklarnı daha uzun soluklu- tedavi edici olarak kullanımı ilk kez Invisalign® firması tarafından geliştirilmiştir. Firma, hastadan alınan ölçülerden elde edilen modeller üzerinde çalışarak, tedavi sonuna kadar gerekli olacak tüm plakları üretir, seri halde ortodontiste teslim eder. Benzer şekilde Clear Aligner® firması ve Türkiye’de EON Aligner® ve DigiOrto® firmaları da bu pazarda yer almaktadır.

Ülkemizde ise ASO Aligner® ve Şeffaf Aparey® firmaları seri plak üretimi yerine, tedbiri elden bırakmamak adına aşamalı üretimler gerçekleştirerek hizmet vermektedir.

Kliniğimizde; piyasada varolan tüm bu teknikler, tedavi planlaması ve hastalarımızın ihtiyaçları göz önünde bulundurulup seçilerek kullanılmaktadır.

 

27 Temmuz 2015
4.599 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN