+90 212 234 80 20 +90 543 234 80 20

Sosyal Medyada Biz}

Hakkımda

duygu işcan

DR. DUYGU İŞCAN

Ankara Çankaya’da 1984 yılı 19 Mayıs’ında, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı dedemin yardımlarıyla dünyaya geldim. Türkiye’nin en iyi ortodontistlerinden Prof. Dr. Hakan İşcan ile öğrencileri tarafından çok sevilen bir eğitmen-öğretmen Canan İşcan’ın kızı ve geleceğin önemli sanatçılarından grafik tasarımcı Candan İşcan’ın ablasıyım.

İlköğrenimime Arı Koleji’nde başladım, 2005 yılında Hamdullah Suphi İlköğretim Okulu’ndan mezun oldum. Orta ve lise öğrenimimi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nde 2002 yılında tamamladım. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimime başladım. 2007 yılında diş hekimi oldum. Genetik geçişli ortodonti ilgim sebebiyle, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimimin ilk 2.5 yılını tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda eğitimime devam ettim. 2013 yılı Mart ayında ‘Bilateral Sagittal Split Osteotominin Mandibuler Sinir Üzerindeki Etkilerinin Üç Boyutlu Olarak İncelenmesi’ başlıklı doktora tezimi sunarak, ‘Ortodonti’de Doktora’ ve ‘Ortodonti Uzmanı’ ünvanlarını aldım. İhtisasımı tamamdıktan sonra, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda 1 yıl süreyle gönüllü öğretim görevlisi olarak görev yaptım. Aynı zamanda Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde yarı zamanlı Ortodonti Uzmanı olarak çalıştım. Görevim sonunda, ‘Düşük Enerjili Lazer Tedavisinin İnsan Dişeti Fibroblastları ve İnsan Vazküler Endotel Hücrelerinin Proliferasyonu Üzerindeki Etkileri’ başlıklı araştırma projem için, Harvard Üniversitesi’ne bağlı Forsyth Enstitüsü’nde çalıştım. 2014 Eylül ayında ise İstanbul Nişantaşı’nda, tüm ortodontik tedavi hizmetlerini verdiğim muayenehanemi açtım.

Ortaöğretim hayatım boyunca, okul ve kulüp takımlarında lisanslı olarak hentbol oynadım. Üniversite eğitimim sırasında Tofaş altyapısında ve Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kız basketbol takımında basketbol oynadım. Halen sportif faaliyetlerime, günlük hayatımda koşu ve yoga ile devam ediyorum. Neticede sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Kış aylarında kayak ve snowboard ile ilgilensem de esas tutkum denizcilik-yelken, hayalim bir gün kendi teknemle dünyayı gezmek. Hayallerdir insanı yaşatan…

Öğrenciliğim sırasında Türk Diş Hekimliği Birliği Öğrenci Kolları’nda yönetim kurulunda görev yaptım.

Üye Olduğum Kuruluşlar:

  • Türk Ortodonti Derneği
  • European Orthodontic Society
  • American Association of Orthodontist
  • World Federation of Orthodontists,
  • International Association of Dental Research